GetMarket презентував повний рейтинг гравців сонячної енергетики

share

Більше 60 гравців ринку відновлюваної енергетики України відвідали презентацію першого повного рейтингу компаній, що працюють у галузі сонячної енергетики. Рейтингування проводилося на базі платформи GetMarket.

 

Представники інвесторів, консалтингових, юридичних та аудиторських компаній, фінансових установ, галузевих асоціацій, клубів, регулюючих органів, учасники рейтингів, журналісти – відвідали офіс компанії SigmaBleizer, в якому відбувалася презентація. Крім презентації результатів рейтингів, представники ключових компаній на ринку представили своє бачення особливостей нинішньої ситуації у галузі відновлюваної енергетики та перспектив її розвитку.

 

Під час дискусії експерти компаній-партнерів платформи GetMarket висловили своє бачення розвитку галузі відновлюваної енергетики, враховуючи пропоновані зміни у законодавстві щодо державної підтримки. Модератором дискусії був Ярослав Петров, партнер компанії Asters.

 

Андрій Оленюк, партнер EVERLEGAL, керівник практики енергетики та природніх ресурсів розповів про можливі проблемні моменти при впровадженні аукціонів в Україні, та міжнародний контекст цього процесу.

 

Ольга Шенк, радник у CMS Cameron McKenna, поділилася світовим досвідом відшкодування компаніям збитків, спричинених непередбачуваними змінами законодавства країн. Вона також дала оцінку ризикам, які стоять перед інвесторами та державою у разі прийняття негативного для галузі законодавства.

 

Максим Сисоєв, радник МЮФ Dentons, описав своє бачення законодавчих перспектив в галузі ВДЕ. Максим окреслив загальні умови законодавчих ініціатив, що розглядаються урядом, та дав оцінку їх впливу на проекти ВДЕ.

 

Олександр Баськов, керівник напрямку сталого розвитку Baker Tilly розповів про реакцію компаній, що інвестують у проекти відновлюваної енергетики, на потенційні зміни  законодавства, та як зробити вдалий перехід на нові механізми підтримки інвестицій у ВДЕ.

 

Родіон Морозов, директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження АБ «Укргазбанк», поділився результатами моделювання впливу змін законодавства на проекти ВДЕ, що фінансуються за кредитні кошти. За його словами, у разі вступу в силу нових умов підтримки, банк може почати перегляд умов роботи з деякими проектами.

 

Наприкінці заходу Максим Бабаєв, координатор платформи GetMarket презентував результати рейтингування учасників ринку промислових СЕС в Україні: генеральних підрядників та проектувальників. Також, була представлена інформація, що є результатом аналізу сфери постачання обладнання для проектів сонячної енергетики, проведеної платформою за підтримки партнерів.

Результати рейтингів можна переглянути також на сайті платформи за посиланням: https://getmarket.com.ua/ua/rating.

 

Закінчився захід активним спілкуванням учасників. На їх думку, можливість зустрітися з провідними гравцями ринку та консалтерами, налагодити контакти – не менш важлива, ніж отримання інсайдерської інформації, що була у виступах.  

 

Максим Бабаєв, координатор платформи GetMarket: “Презентація рейтингів проходила при повному залі, чому ми дуже раді. Це знак того, що учасники ринку відновлюваної енергетики дійсно потребують більше якісної та об’єктивної інформації про нього. Рейтинги гравців ринку СЕС - перші в Україні, але ми націлені на постійну роботу щодо їх оновлення та розширення. І будемо раді співпраці з усіма зацікавленими компаніями.”