Компанії GE та EuroCape почали монтажні роботи на Запорізькій вітроелектростанції в Україні

share

Гірсівка, УКРАЇНА, 1 червня 2020 року - Компанії GE Renewable Energy та EuroCape Ukraine LLC почали монтажні роботи на Запорізькій вітроелектростанції, розташованої на південному сході України. Перший етап будівництва вітроелектростанції загальною потужністю 98 МВт передбачає встановлення 27 наземних вітрогенераторів GE потужністю 3,6 МВт. Очікується, що вітроелектростанція буде введена в експлуатацію в 4 кварталі поточного року і буде генерувати більше 330 000 МВт * год екологічно чистої енергії щорічно, чого буде достатньо для забезпечення електроенергією приблизно 170 000 домогосподарств. Після завершення будівництва і доведення сукупної потужності до 500 МВт, цей проект вітроелектростанції стане найпотужнішим в Україні, зможе забезпечувати електроенергією приблизно 780 000 домівок і увійде в першу п'ятірку найбільших діючих наземних вітроелектростанцій в Європі.

На вітроелектростанції використовуються наземні вітрогенератори GE потужністю 3,6 МВт з висотою вежі 110 м і діаметром ротора 137 м, які є найбільш продуктивними в своєму класі. Платформа GE потужністю 3 МВт здатна адаптуватися до всього спектру вітрового навантаження, адже її інтелектуальна система управління постійно спрямовує лопаті турбіни назустріч вітру, забезпечуючи їх ефективну роботу, тоді як вдосконалений силовий агрегат і електричне обладнання сприяють підвищенню коефіцієнта використання встановленої потужності і збільшення річного виробництва електроенергії.
Крім того, компанії GE і EuroCape підписали відповідну угоду про комплексне обслуговування з терміном дії 15 років.

В рамках проекту, компанія GE також надасть систему релейного захисту та систему диспетчерського контролю та збору даних (SCADA), щоб допомогти в забезпеченні надійного постачання електроенергії з Запорізької вітроелектростанції в електромережу країни. Крім того, система SCADA буде обмінюватися даними та інформацією з подібною системою управління, встановленої в місці розташування вітрогенераторів. Це дозволить створити умови для більш ефективного управління вітроелектростанцій та відповідної підстанцією.

Адріан Фуше, директор EuroCape New Energy в Україні: «Після 10 років розвитку в Україні ми пишаємося встановленням першого вітрогенератора. Ми дякуємо компанії GE за тісну співпрацю. Це перший і дуже важливий крок на шляху до досягнення запланованої потужності вітропарку в 500 МВт ».

В'ячеслав Феклін, генеральний директор GE в Україні, Грузії та Вірменії, зазначив: «Компанія GE з гордістю продовжує підтримувати своїх клієнтів незалежно від рівня складності проектів або глобальних викликів. Ми прагнемо надавати передові технології, щоб допомогти Україні генерувати екологічно чисту енергію і сприяти сталому економічному розвитку».

Компанія GE вже довгий час підтримує партнерські відносини з українськими клієнтами. Зокрема, GE активно бере участь в реалізації проектів в сфері поновлюваних джерел енергії відповідно до національної енергетичної стратегії України, спрямованої на збільшення частки поновлюваних джерел енергії в структурі енергобалансу * з 4% в 2015 році до 12% до 2025 року і 25% до 2035 року. Протягом декількох останніх років, компанія GE взяла участь в декількох проектах в сфері вітроенергетики сукупною потужністю близько 250 МВт, поставляючи сучасне обладнання і допомагаючи забезпечити фінансову підтримку в партнерстві з глобальними фінансовими організаціями.

 

* Без урахування гідроенергетичних потужностей

Більше за посиланням: http://uwea.com.ua/