МХП починає перший в Україні проект з накопичення енергії потужністю 25 МВт

share

Агрохолдинг МХП оголошує про будівництво першої в Україні системи накопичення електроенергії (BESS) потужністю 25 МВт.

Реалізацією всіх інноваційних енергетичних проектів агрохолдингу займається підприємство «МХП ЕкоЕнерджі».

Компанія також анонсувала проведення тендеру на розробку техніко-економічного обґрунтування підключення BESS до електричних мереж, з можливістю використання в майбутньому технологій розумних мереж (Smart Grid).

Згідно з повідомленням компанії, реалізація проекту з будівництва BESS потужністю 25 МВт в місті Ладижин Вінницької області почнеться в 2020 році і буде проходити в чотири черги:

  • I черга: 5 МВт / 5 МВт*год
  • II черга: 5 МВт / 5 МВт*год
  • III черга 5 МВт / 5 МВт*год
  • IV черга: 10 МВт / 10 МВт*год

 

«Україні необхідно зменшити залежність від «брудної» енергетики і вкрай швидко модернізувати енергетичну інфраструктуру на основі використання energy storage і smart grid, щоб залишитися економічно конкурентоспроможними і енергетично незалежними», - прокоментував президент «МХП Еко Енерджі» Олександр Домбровський.

За його словами, накопичення енергії дозволить утримувати джерело живлення, яке буде доступним 24/7. Зберігання енергії відіграє важливу роль у створенні більш гнучкої і надійної системи роботи електромережі.

 

«Ми хочемо показати всім, що отриману енергію можна використовувати для власних потреб підприємств, для оптимізації енергоспоживання і забезпечення енергетичної незалежності всього виробничого циклу. З появою нових прогресивних технологій, саме накопичення енергії може зіграти вирішальну роль при переході України до 100% чистої енергії та енергетичної незалежності», - зазначив Олександр Домбровський.