Міжнародна конференція Української вітроенергетичної асоціації "Вітроенергетичний сектор України: перехід від "зеленого" тарифу до ринкових умов"

share

Відновлювані джерела енергії, такі як вітер та сонце, не лише забезпечують людство найбільш чистою та стійкою енергією, але й вже стали найбільш доступними та дешевими джерелами енергії в цілому світі. Вітроенергетика виконує одну з ключових ролей в світовому зеленому енергетичному переході і боротьбі зі змінами клімату. Ефективність роботи сучасних вітротурбін та доступність цього енергоресурсу на місцевому рівні створює конкуренцію технологіям на викопному паливі, значна частка якого імпортується сьогодні як в країни ЄС, так і в Україну.

Здешевлення та підвищення ефективності вітроенергетичних технологій сприяє їх використанню в ринкових умовах. Таку тенденцію ми сьогодні бачимо в багатьох країнах світу, де вітроенергетичні технології набули широкомасштабного впровадження. Україна, вітроенергетична потужність  якої у 2019 року перевищила 1 ГВт, не повинна зупинятися на досягнутому. Перехід до безвуглецевої економіки відповідно до міжнародних зобов’язань, узятих державою, необхідність найближчим часом виведення з експлуатації застарілих атомних блоків, створюють передумови збільшення вітроенергетичних потужностей.

Саме подальшому розвитку національного вітроенергетичного сектору в період переходу від “зеленого” тарифу до ринкових умов присвячена щорічна конференція Української вітроенергетичної асоціації, яка цьогоріч проходить в партнерстві з WindEurope.

Серед спікерів конференції: виконуючий обов’язки Міністра енергетики України Юрій Вітренко, виконавчий директор WindEurope Джайл Діксон, голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький, заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих  територій України В’ячеслав Шаповалов, народні депутати України, міжнародні експерти з Bloomberg NEF, Wood Mackenzie, а також представники провідних компаній, що працюють на вітроенергетичному ринку України.

Питання, які розглядатимуться на конференції, спрямовані на розкриття ролі вітроенергетики в сталому розвитку України та Європи, визначення ринкових стимулів для подальшого розвитку галузі. Виробництво і використання “зеленого” водню є ще однією важливою темою конференції. 

Конференція буде проходити два дні - 20 та 21 квітня 2021 року з 10:00 до 13:00

У зв’язку з карантинним обмеженнями конференція проходитиме в режимі онлайн.

Робочі мови - українська та англійська (з синхронним перекладом)

Зареєструватись: https://forms.gle/nrXGzyRYp7RnWqhg8