DTEK Renewables планує випустити "зелені" облігації

share

DTEK Renewables BV ( "ДТЕК ВДЕ") розглядає можливість випуску стандартних "зелених" облігацій. Таким чином компанія отримає можливість  залучити кошти на існуючі та майбутні проекти у відновлюваній енергетиці. Для цього DTEK Renewables вже пройшла попередню експертизу компанії Sustainalytics.

"Сума, що дорівнює чистим надходженням від" зелених "облігацій, буде використовуватися для фінансування та/або рефінансування, повністю або частково, прийнятних "зелених" проектів", - наголошує компанія в опублікованій структурі зелених облігацій (Green Bond Framework).

Залучені кошти не будуть використовуватися для будь-якої діяльності групи DTEK, пов'язаної з викопним паливом.

DTEK Renewables  планує розмістити п'ятирічні "зелені" євробонди в Євро. Організаторами виступлять Raiffeisen Bank International AG і "Ренесанс Капітал", а родшоу пройде в США і Європі, і почнеться з 24 жовтня.

На своєму вебсайті компанія стверджує, що всі залучені кошти будуть спрямовані на зазначені вище цілі, в тому числі для рефінансування раніше отриманих коштів від банків та акціонерів за останні два роки. Це дозволить DTEK Renewables реалізувати плани по розширенню своїх потужностей наземних вітрових і сонячних станцій до 1,9 ГВт в порівнянні з близько 0,95 ГВт, очікуваних на кінець цього року.

Компанія, зокрема, має намір побудувати Тилігульську ВЕС потужністю 565 МВт. На сьогодні на майданчику майбутньої станції здійснюється вітромоніторінг і процедура оцінки впливу на довкілля. Також DTEK Renewables  здійснює девелопмент трьох проектів в сонячній енергетиці загальною потужністю 390 МВт: Васильківської, Павлоградської та Троїцької електростанцій. Реалізація цих проектів в Дніпропетровській області запланована в 2020-2021 роках.

З метою підзвітності використання залучених коштів компанія зобов'язується запровадити систему публічної звітності, яка буде відображати розподіл коштів за проектами і опис самих проектів.

Sustainalytics є одним зі світових лідерів в дослідженнях і рейтингуванні компаній і організацій в області ESG і корпоративного управління. Sustainalytics зазначила, що проекти вітро- та сонячної енергетики сприятимуть трансформації українського енергетичного сектору, зниження викидів парникових газів та досягнення Цілі сталого розвитку ООН №7.