Нафтогаз залучає інвесторів до розвитку українського газового ринку

share

· НАК «Нафтогаз України» ініціював перший «Український газовий інвестиційний конгрес», щоб розкрити привабливість газових проєктів і скоротити відстань для інвесторів від можливостей до їх практичного втілення  

· Масштабну подію відкриватимуть перші особи держави, а участь підтвердили 45 українських і зарубіжних спікерів високого рівня та понад 500 політичних і бізнес-лідерів у галузі з усього світу

· В Україні суттєво покращилися умови для інвестування; це сприяє досягненню енергетичної незалежності до 2030 року і затвердженню її центральної ролі у постачанні газу до Європи

· Учасники події дізнаються, як Європа і світ реагують на енергетичну кризу і разом шукатимуть відповіді для України

20-21 жовтня 2021 р. у м. Києві відбудеться «Український газовий інвестиційний конгрес» (Ukraine Gas Investment Congress) за ініціативи НАК «Нафтогаз України» та за підтримки Міністерства енергетики України й Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Учасники конгресу обговорюватимуть енергетичну ситуацію в країні і трансформацію галузі, практичні можливості для збільшення видобутку газу й необхідні для змін технології, роль газу в енергетичному переході та інші нагальні питання газового ринку.  

Крім того, проведення конгресу особливо на часі, адже на початку кризового періоду в енергетиці спільнота потребує глибшого усвідомлення її впливу на Україну і Європу в цілому, аналізу та пошуку рішень в міжнародному колі експертів.

Подія об’єднає міністрів, інвесторів, представників транснаціонального та українського бізнесу, провідних міжнародних інституцій та широке коло експертів у сфері енергетики. Серед спікерів – Вірджил Даніель Попеску, Міністр енергетики Румунії, Сергій Макогон, генеральний директор Оператора ГТС України, Джеймс Уотсон, генеральний секретар Європейської асоціації газових компаній (Eurogas), Шарль Корм’є, регіональний директор Світового банку з питань інфраструктури у Європі та Центральній Азії, Ровнаг Абдуллаєв, президент SOCAR, та інші.

«Україна історично сприймалася як не надто відкрита країна до інвестицій на газовому ринку. Сьогодні ми демонструємо сприятливий інвестиційний клімат як у видобуток газу, так і в інших секторах виробничого ланцюга. Ми в Нафтогазі робимо цей процес максимально ефективним і простим для потенційних партнерів та інвесторів. І переконані, що видобуток газу національною компанією суттєво зросте вже в найближчі 2-3 роки, що дасть змогу відмовитися від його імпорту», – зазначив Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України».

Україна має другі за величиною запаси газу в Європі разом з потужними транзитними та газосховищними потужностями, що надає їй ключове місце для забезпечення енергетичної безпеки в регіоні. Адже природний газ, як одне з найекологічніших викопних палив, відіграватиме важливу роль для енергетичного переходу Європи і світу ще принаймні 15-20 років.

Уряд України разом з Нафтогазом сформували портфель інвестиційних проєктів з газовидобування, що є найперспективнішим у Європі та охоплює як нові активи, так і виснажені родовища з високим залишковим потенціалом. Зокрема, у 2021 році Нафтогаз отримав доступ до 40 тис. км2 наземних та морських площ для розвідки та оцінки.

Збільшення видобутку газу в межах уже підготовлених проєктів потребує у найближчі 10 років $20-25 млрд інвестицій, а також запровадження нових технологій, обладнання та експертизи.

«Україна має величезний потенціал у газовому секторі, і нинішній конгрес – це чудова нагода поглибити співпрацю та відкрити нові можливості з нашими міжнародними партнерами, а також донести наші плани та перспективи до зацікавлених сторін і громадськості», – підсумував Герман Галущенко, Міністр енергетики України.

«Український газовий інвестиційний конгрес»

Дата: 20-21 жовтня 2021 р.

Місце проведення: м. Київ, КВЦ «Парковий», вул. Паркова дорога, 16-а

Конгрес працюватиме за 4 основними напрямами:

1. Енергетичний ландшафт України

· Законодавство у сфері інвестування та перспективи

· Міжнародне партнерство

· Геополітика, енергетична незалежність та безпека

· Ліцензування, регуляторна база та cхеми фінансування

· Корпоративне управління

2. Трансформація галузі

· Дерегуляція ринку

· Прозора бізнес-модель для інвесторів

· Нові механізми контрактування та фіскальний режим

· Тренди ESG- інвестування та звітність

· Трансформація геологорозвідувальних робіт і видобутку

· Традиційна і нетрадиційна розробка газвих родовищ

· Модернізація інфраструктури

· Транспортування та зберігання

· Трейдинг та ціноутворення

3. Технології

· Прискорення інновацій

· Сприяння інвестиціям в R&D

· Диджиталізація та промисловість 4.0

· Отримання доступу до міжнародних ноу-хау

· Підвищення операційної ефективності

· Розвиток газових технологій

4. Енергетичний перехід

· Декарбонізація вуглеводнів

· Розбудова інтегрованої енергетичної компанії

· Технології вловлювання, використання та зберігання вуглецю (CCUS)

· Виробництво водню, транспортування та інфраструктура

· Інвестування в замкнений цикл виробництва та ланцюжок створення вартості в енергетиці

· Енергоефективна сировина

Детальна програму заходу за посиланням.

Про Нафтогаз:

«Нафтогаз України» - національна нафтогазова компанія України, один з найбільших гравців на ринку газу в Центральній та Східній Європі. У 2020 році Нафтогаз видобув 14,2 млрд куб. м газу - понад 70% всього видобутку природного газу в Україні.

Про dmg :: events:

DMG є одним з провідних організаторів заходів у світі, який працює в декількох ключових галузях. До його енергетичного портфелю входить декілька найбільших заходів в енергетичній галузі, такі як Gastech, ADIPEC та Global Energy Show.