Огляд вітроенергетичного ринку за 2020 рік від УВЕА

share

Вже 12 років поспіль ГС “Українська вітроенергетична асоціація” видає двомовний щорічний Огляд вітроенергетичного ринку. УВЕА у співпраці з юридичною фірмою Arzinger law firm закінчила Огляд вітроенергетичного сектору України 2020 року. Даний Огляд містить як вже звичні розділи щодо сучасних та майбутніх тенденцій розвитку національного вітроенергетичного сектору, сектору відновлюваних джерел енергії та електроенергетичного балансу, так і нові розділи, присвячені  впливу пандемії COVID-19 на вітроенергетичні проєкти в Україні та світі, опис процесу конституційного провадження проти “зелених” тарифів та запуску “зелених” аукціонів, а також особливий розділ, присвячений перспективам розвитку офшорної вітроенергетики в Україні. Читачі Огляду зможуть проаналізувати галузеве законодавство прийняте у 2020 році та заплановане до прийняття у 2021 році, а також ознайомитись з річною діяльністю УВЕА.

Інфографіки щодо споживання електроенергії в Україні у 2018-2020 роках з урахуванням COVID-19, потужність вітрової енергетики по регіонах, співвідношення встановленої вітроенергетичної потужності до згенерованої електроенергії у 2013-2020 роках, динаміка та структура електровиробництва в Україні, щорічний та загальний приріст ВДЕ в Україні, інвестиції у відновлювану енергетику, виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики — це та багато іншого містить в собі Огляд УВЕА. 

ГС “Українська вітроенергетична асоціація” під час своєї аналітичної роботи використовує лише офіційні джерела інформації. Так, у даному Огляді використано інформацію Міністерство енергетики України, НЕК "Укренерго" - NPC Ukrenergo, НКРЕКП, Держпідприємство «Гарантований покупець», Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та компаній-членів УВЕА. У розділі “Функціонування моделі оптового ринку електроенергії” використана інформація, підготовлена в рамках проєкту Low Carbon Ukraine: “Останнім часом дуже часто спостерігаю маніпулювання даними на ринку, а то і взагалі подачу некоректної інформації, особливо щодо вітроенергетичного ринку України. Нашою задачею, як незалежної громадської асоціації, є інформування громадськості про реальний стан справ на ринку. Лише коли ми чітко бачитимемо усю картину, зможемо зрозуміти над чим нам працювати далі, до чого прагнути” - зазначає Андрій Конеченков, Голова Правління УВЕА та Віце-президент Всесвітньої вітроенергетичної асоціації -   “Правильна аналітика формує правильне сприйняття світової спільноти про ринок ВДЕ в Україні. Наш англомовний Огляд вивчають такі партнерські міжнародні організації, як Міжнародне енергетичне агентство, BloombergNEF, WoodMackenzie, REN21, WindEurope, World Wind Energy Association, тому наш Огляд є більш ніж об’єктивним”.

Юридична фірма Asters підготувала інформацію щодо перспектив розвитку офшорної вітроенергетики в Україні. “Тема офшорної вітроенергетики набирає своїх обертів на ринку. УВЕА створила Робочу Групу з розвитку законодавчої бази необхідної для виробництва “зеленого” водню та розвитку офшорної вітроенергетики в Україні, яку очолив Президент Української водневої ради. Інформація надана в Огляді є лише невеликою частиною тієї роботи, яку УВЕА, разом зі своїми членами, здійснює в рамках даного питання, проте завдяки лише цій інформації, читачі можуть усвідомити наявні потужності України з розвитку офшорних проєктів. Це наше найближче майбутнє, яке ми, як вітроенергетична асоціація, пропагуватимемо усіма силами”, - прокоментував Голова Правління УВЕА. 

Особливістю Огляду є фото виключно українських вітроелектростанцій, які щорічно надаються компаніями-членами УВЕА. “Читачі нашого Огляду не лише отримають для себе багато цінної статистичної інформації про вітроенергетичний ринок та сектор відновлюваних джерел енергії, а й відчують справжню естетичну насолоду від фото ВЕС, які були надані компаніями-членами УВЕА ексклюзивно для нашого Огляду”, - підкреслив Андрій Конеченков, очільник УВЕА.

Огляд в друкованому та pdf-варіантах можна отримати звернувшись до Секретаріату УВЕА.