ТОП-5 найбільших energy storage проектів 2020 року

share

Нова декада розпочалась, а з нею і нова сторінка в секторі енергетики - системи акумулювання енергії. Провідні країни та міжнародні компанії прагнуть стати великими гравцями цього ринку. Як інформує BloombergNEF, на початок 2019 року Китай виробляв 73% літій-іонних акумуляторів у світі, а США знаходиться на другому місці - 12%. Також прогнозується, що глобальна встановлена потужність накопичувачів енергії зросте у 122 рази до 2040 року. Тобто, до 1095 ГВт, а сумарна ємність накопичувачів, без урахування ГАЕС, досягне 2850 ГВт*год.

У цій статті представлений ТОП-5 великих energy storage проектів, що увійдуть в експлуатацію або збільшать свою потужність у 2020 році.

 Energy storage станція в Даляні, Китай

Проєкт є найбільшою ванадієвою окислювально-відновною акумулюючою станцією для зберігання енергії в світі потужністю 200 МВт та  енергетичною ємністю 800 МВт*год. Розроблений компаніями Rongke Power Co. Ltd. та UniEnergy Technologies (UET). Енергоакумулююча станція забезпечить зниження пікових навантажень, а також сформує ще один центр навантаження для півострова Далянь, цим самим посиливши стабільність мережі. Після повного введення в експлуатацію у 2020 році нова акумулююча станція зможе знизити пікове навантаження приблизно на 8% від очікуваного навантаження Даляня.

Найбільший акумулятор Tesla в Південній Австралії

Cистема літій-іонних акумуляторів потужністю 100МВт/129МВт*год побудована компанією Tesla Inc. у Південній Австралії у позаминулому році. Минулого року Neoen подали заявку щодо зміни ліцензії та збільшення потужності ще на 50МВт/64МВт год до Південно-Австралійського регулятора - Комісії з основних послуг Південної Австралії. Neoen також сподіваються, що дозвіл буде виданий не пізніше 28 лютого 2020 року, тому що вони прагнуть брати участь в Національному ринку електроенергії з березня. У заяві йдеться, що мета проекту полягає в "підтримці стабільності мережі, зниженні ризиків і тяжкості інцидентів у мережі, таких як відключення електроенергії, і максимізації прибутку на вкладений капітал". Зазначається, що батарея буде працювати близько 15 років, а в 2020 році компанія очікує прибуток близько $ 30 млн, що є приблизно таким самим, як у 2018 році і який очікується у 2019 році (хоча останні цифри ще не опубліковані).

Станція Saticoy в Окснарді, Південна Каліфорнія

Проект обраний компанією Southern California Edison замість будівництва газової електростанції. Якщо регуляторні органи дадуть згоду, то у 2020 році компанія Strata Solar побудує 100 МВт/400 МВт*год станцію в Окснарді. Коли проект почне працювати в грудні 2020 року, він буде зв'язаний з найбільшою в світі літій-іонною системою батарей. SCE планує створити цю систему із декількох акумуляційних станцій загальною потужністю 195 МВт,  тим самим створюючи гігантський енергетичний вузол, який забезпечить стабільну роботу електромережі навколо міста Окснард.

Найбільша energy storage система “поза лічильником” в Північній Америці

 

 

Компанія Honeywell заявила про запуск програми Experion Energy Program, яка побудує масштабну energy storage систему “поза лічильником” (behind-the-meter) в США та Канаді. Honeywell разом з компанією NRStor побудує та буде експлуатувати 300 МВт потужностей. Завдяки тому, що ці системи будуть керуватися дистанційно, вони забезпечать замовникам економію витрат на електроенергію та підвищать стійкість до відмов мереж.

Системи зберігання енергії будуть підтримуватися двома сучасними дистанційними операційними центрами, які використовують запатентовані алгоритми прогнозування піків і оптимізації значень на основі штучного інтелекту. Ці центри будуть автоматично запускати батарейні системи для забезпечення максимальної економії для комерційних і промислових клієнтів. Передові технології управління компанії Honeywell забезпечать точну диспетчеризацію акумуляторних батарей, а також мережеву і кібербезпеку.

Cистема акумуляторних станцій в Мосс-Лендінг, Каліфорнія

Pacific Gas & Electric отримала згоду від Регулятора на будівництво наймасштабнішої системи акумуляції загальною потужністю 567,5 МВт / 2 270 МВт*год в Мосс-Лендінг, штат Каліфорнія. Вона включає в себе чотири окремі energy storage проекти, серед яких один потужністю 300 МВт / 1 200 МВт*год, яку Vistra Energy побудує на існуючій електростанції, що належить дочірній компанії Dynegy, а також проект 182,5 МВт / 730 МВт*год від Tesla на підстанції, розташованої поблизу, яким володітиме та керуватиме компанія PG&E. Всі проекти планують завершити і ввести в експлуатацію до кінця 2020 року. Вони безпосередньо замінять три газопікові установки для електропостачання.

Як бачимо, світ дедалі більше переходить на бік чистої енергії. Але разом з тим на людство чекають сучасні технічні виклики в енергетичному секторі. Дивно буде не визнати, що одними з них наразі є транспортування електроенергії на далекі відстані та її зберігання. Однак, тенденція розвитку систем акумулювання енергії свідчить про те, що ця галузь є досить перспективною і прибутковою. Звісно, можемо сперечатися і дискутувати про те, що проекти є дуже капіталозатратними. Але ж пам'ятаєте як було з обладнанням для проектів зеленої енергетики?