Україна разом з ЄБРР та IFC буде розвивати системи накопичення енергії

share

Під час Міжнародного інвестиційного форуму RE:think Invest in Ukraine, що пройшов у місті Маріуполь, керівник НЕК “Укренерго” Всеволод Ковальчук підписав дві угоди, що дозволять залучити інвестиції в українську енергетичну галузь та підвищити надійність енергетичної системи.

 

Зокрема, Укренерго підписало Меморандум з ЄБРР щодо спільної реалізації проекту розбудови мережі накопичувачів енергії (energy storage) потужністю до 220 MВт та модернізації ПС 220 кВ «Азовська» (Донецька область).  ЄБРР долучиться до розробки техніко-економічного обґрунтування проекту з будівництва накопичувачів та нормативної бази для забезпечення їх комерційної та прибуткової діяльності в Україні.

 

Окрім того, з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) Укренерго уклало консультаційну угоду про технічну допомогу щодо розробки механізму аукціонів для залучення приватних інвесторів, бажаючих профінансувати розбудову системи накопичення електроенергії в Україні. Цей проект включатиме допомогу у формуванні прозорої та надійної бізнес-моделі щодо залучення приватних інвестицій для будівництва енергетичних сховищ в країні, розробку регуляторних документів, проектної та тендерної документації для проведення відповідних аукціонів.

 

Підписані угоди - вже не перший крок на шляху до розвитку систем накопичення енергії. Минулого року був підписаний міжурядовий Меморандум про співпрацю з оператором системи передачі Франції RTE (Réseau de Transport d’Électricité) та його дочірньою компанією RTE International. У його рамках триває розробка техніко-економічного обґрунтування з реалізації першої в Україні системи energy storage

 

За прогнозами, до 2035 року частка відновлюваних джерел енергії в енергобалансі становитиме біля 25%. Для досягнення такого результату, в Україні необхідно побудувати щонайменше 2,5 ГВт нових високоманеврових потужностей. Це дасть можливість збалансувати графіки навантаження на енергосистему.