Про відкриття заводу з виробництва сонячних панелей в Україні

share

У лютому цього року відбулася знакова подія на ринку альтернативної енергетики: відкриття компанією KNESS заводу з виробництва сонячних панелей в Україні.
Знаковою подію робить не сам факт відкриття заводу, а саме те, що KNESS з цього моменту може себе називати не групою компаній, а вертикально інтегрованим холдингом у сфері будівництва сонячних електростанцій (СЕС)! Оскільки тепер група компаній KNESS може пропонувати повний комплекс в сфері будівництва сонячних електростанцій, а саме: девелопмент, розробка проектів, виробництво власного обладнання (сонячні панелі і інвертори), будівельно-монтажні роботи та обслуговування СЕС.
Успіх компанії KNESS, яку до того ж можна сміливо називати на 100% українською, став можливий після того, як у 2015 році народними депутатами були внесені зміни до Закону про Електроенергетику в частині "зеленого" тарифу, які збалансували галузь між державою та інвестором. Наприклад, українська складова в будівництві СЕС стала необов'язковою вимогою для отримання "зеленого" тарифу (батіг), а заохоченням у вигляді надбавки до "зеленого" тарифу (пряник). І з цього моменту на ринку альтернативної енергетики з'явився безпосередньо сам РИНОК, а з ним такі поняття як маркетинг, позиціонування, репутація, терміни і ринкова вартість пропонованих товарів і послуг! І ось тут і розкрився на 100% потенціал молодих і прогресивних власників компанії KNESS, які в найкоротший час стали №1 в Україні в будівництві сонячних електростанцій.
Що ж стосується майбутнього заводу, то слід звернути увагу на наступні РИЗИКИ:
- В даний відрізок часу відбувається переорієнтація світового ринку виробництва сонячних панелей з моно- і полікристалічних панелей на двосторонні та / або тонкоплівкові панелі, і український завод може в найближчому майбутньому відчути серйозну конкуренцію від більш технічно і технологічно досконалих підприємств.
- Завод відкривається в кінці піку будівництва сонячних електростанцій в Україні. У 2020 році планується різке зниження "зеленого" тарифу (майже на 25%) для проектів до 10 МВт і, як наслідок, відсутність інтересу з боку українських інвесторів через низьку окупність таких проектів (більше 10 років). Інвестувати в проекти будівництва СЕС вище 10 МВт в Україні можуть собі дозволити лише іноземні інвестори, але через вимоги страхових компаній їм критично важлива купівля сонячних панелей світових брендів (що входять в топ виробників).
- Слід зауважити, що поки це не виробництво сонячних панелей, а збірка. Збірка сонячних панелей є завершальним циклом у виробництві після видобутку кварцевого піску, виробництва кремнієвих пластин і фотоелектричних елементів. А було б непогано мати в Україні виробництво повного циклу.
І МОЖЛИВОСТІ:
+ Після відкриття заводу, група компаній KNESS в конгломерації з Укргазбанком пропонує комплексне рішення для власників приватних будинків з установки невеликих сонячних електростанцій. Потенціал розвитку цього сектора величезний! Наприклад, в Німеччині встановлено понад 2,5 млн дахових сонячних електростанцій, в Україні менше 10 000;
+ Вартість сонячних панелей українського заводу повинна бути конкурентною через більш дешеву робочу силу в Україні (у порівнянні з Європою і навіть з Китаєм), а також близькості до ринку збуту (Україна і Європа).
P.S .: Добре знаючи потенціал власників групи компаній KNESS, я не здивуюсь, якщо найближчим часом в Україні з'явиться EPC-партнер, який входитиме в світові ТОП листи...

Коментар для газети Kyiv Post.