Вплив нового Закону про “Деофшоризацію” на українські енергетичні компанії

share

23 травня 2020 року, після підписання Президентом України та офіційного опублікування набув чинності Закон №466-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (“Закон про Деофшоризацію”), який був проголосований Верховною Радою України ще 16 січня 2020 року.

Закон про Деофшоризацію, перш за все, направлений на недопущення перетікання доходів із України в низькоподаткові юрисдикції та обмежує необгрунтоване застосування податкових пільг за міжнародними конвенціями про усунення подвійного оподаткування. Крім того, Закон про Деофшоризацію встановлює нові процедури подання звітності платниками податків, оподаткування нерезидентів в Україні та вносить суттєві зміни в адміністрування податків. 

Ви можете ознайомитись з коротким оглядом Закону про боротьбу з BEPS за посиланням:

https://www.dentons.com/en/insights/alerts/2020/may/28/kyiv-tax-newsletter-in-ukrainian

Стосовно енергетичних компаній, такі компанії та їх акціонери повинні враховувати відповідні вимоги Закону про боротьбу з BEPS, структуруючи свою діяльність через закордонні холдинги, або через пряме або опосередковане володіння акціями українських компаній.